Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bielsku-Białej Śląskie.

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka
ul. Komorowicka 48
43-300 Bielsko-Biała

Tel./Fax: 33 812 69 51,
33 812 45 77
E-mail:
biblioteka@pbw.bielsko.pl
wypozyczalnia@pbw.bielsko.pl
audiowizualne@pbw.bielsko.pl
czytelnia@pbw.bielsko.pl
Godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek:900-1900
sobota:900-1400
Filie PBW:
Cieszyn
Milówka
Skoczów
Żywiec

Zadaj pytanie bibliotekarzowi
Facebook - Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bielsku-Białej
YouTube - Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bielsku-Białej
Sponsorzy:
ZygZak Karting - Logo
AQUA S.A.
befaszczot
Spółdzielnia 'Pokój'

Biuletyn Informacji Publicznej
e-mail autora strony
Klub Książki - LogoKlub Książki zaprasza

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych na XII Spotkanie w ramach Klubu Książki, który działa przy Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Bielsku-Białej. Tematem dyskusji będzie reportaż Filipa Springera Miedzianka. Historia znikania.
Spotkanie odbędzie się 21 czerwca 2017 r. o godz. 1630 w siedzibie Biblioteki przy ul. Komorowickiej 48 (sala 220). Prowadzenie Jarosław Hess. Więcej informacji na naszym profilu na Facebooku


Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych na XI Spotkanie w ramach Klubu Książki, który działa przy Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Bielsku-Białej. Tematem dyskusji będzie książka Moniki Sznajderman Fałszerze pieprzu. Historia rodzinna.
Spotkanie odbędzie się 10 maja 2017 r. o godz. 1630 w siedzibie Biblioteki przy ul. Komorowickiej 48 (sala 220). Prowadzenie Jarosław Hess.


Klub Książki powstał przy Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Bielsku-Białej na początku 2016 r. Tematem pierwszego spotkania 3 lutego 2016 r. była „Uległość” Michela Houellebecqa. Wydarzenie to zostało dostrzeżone przez lokalne media (patrz artykuł w Dzienniku Zachodnim: Dyskusyjny Klub Książki w Bielsku-Białej zaczął od „Uległości”).

W pierwszym roku działalności w ramach Klubu Książki odbyło się dziewięć spotkań, podczas których dyskutowano – oprócz wspomnianej „Uległości” – o takich tytułach, jak „Białystok” Marcina Kąckiego, „Świat się chwieje” Grzegorza Sroczyńskiego, „Królestwo” Emmanuela Carrère’a, „Wrogowie Publiczni” Bernarda-Henri Lévy’ego i Michela Houellebecq’a, „Skoruń” Macieja Płazy, „Amerykaana” Chimamandy Ngozi Adichie, „Dzieci Norwegii” Macieja Czarneckiego i „Jak pokochać centra handlowe” Natalii Fiedorczuk. Spotkania odbywają się zwykle po południu w ostatnie środy miesiąca – od tej reguły dotychczas było niewiele odstępstw.

Spotkaniom Klubu Książki, które prowadzi filozof Jarosław Hess, od początku towarzyszy sympatyczna, „klubowa” atmosfera. Ich uczestnicy cenią sobie fakt, iż na kulturalnej mapie Bielska-Białej pojawiło się nowe miejsce, gdzie przy dobrej kawie można porozmawiać o ideach, literaturze i wybitnych pisarzach. Cenną wartością tych spotkań są także wprowadzenia autorstwa Jarosława Hessa, pełne oryginalnych spostrzeżeń, porównań i erudycji.

W tej wypróbowanej formule Klub Książki wchodzi w drugi rok działalności. Z tej okazji zapraszamy wszystkich pasjonatów dobrej książki na kolejne nasze spotkania. Informować o nich będziemy sukcesywnie na głównej stronie internetowej biblioteki: www.pbw.bielsko.pl

Wszystkie informacje o spotkaniach Klubu zamieszczamy również w miesięczniku Pełna Kultura. Osoby, które chcą być informowane o planowanych wydarzeniach bezpośrednio w formie newslettera, prosimy o kontakt mailowy na adres: wws@pbw.bielsko.pl

Jarosław Hess - filozof, redaktor, prezes Stowarzyszenia Uwaga Kultura, aktywny promotor i uczestnik inicjatyw społecznych i kulturalnych w Bielsku-Białej. Pomysłodawca i współtwórca Ośrodka Kreatywności Obywatelskiej, Teatru Tekstu, Kawiarni Filozoficznej i Klubu Książki.

Klub Książki - foto nr 1 Klub Książki - foto nr 2
Klub Książki - foto nr 3 Klub Książki - foto nr 4
zdjęcia: Maciej Chrobak

enlargEducation
Elektroniczna Biblioteka Pedagogiczna
Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich

Wersja: qt3.pl v_0.4.3
2010-07-02[20170427]