Ułatwienia dostępu

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bielsku-Białej

Znak Herbowy - Wojewodztwo Sląskie

znak herbowy KOLOR NA BIALE TLO

Konferencja „Cyberzagrożenia a psychika dzieci i młodzieży”

CYBERzagrożenie konferencja PBW plakatBezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z Internetu stanowi obecnie poważne wyzwanie dla społeczeństwa i edukacji. Ucieczka młodego pokolenia w sieć, portale społecznościowe, wiktymizacja i wykluczenie, wpływ gier komputerowych na zachowania, mechanizmy uzależnienia, agresja, szkodliwe treści a zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży… – to ledwie wierzchołek góry lodowej problemów, nad którymi należy się pilnie pochylić. Organizowana przez nas konferencja poświęcona zagrożeniom w świecie wirtualnym ma na celu zwiększenie świadomości niebezpieczeństw związanych z aktywnością w sieci oraz uświadomienie konsekwencji wykorzystania przestrzeni wirtualnej do działań niezgodnych z prawem, przestępczych.

Do udziału w konferencji zaprosiliśmy znawców tematu i praktyków, którzy na co dzień pracują z dziećmi i młodzieżą – Piotr Rychły, pedagog resocjalizacyjny, profilaktyk uzależnień, twórca autorskich programów poświęconych temu zagadnieniu; aspekty prawne i związane z edukacją cyfrową omówią przedstawiciele Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Spotkanie ma charakter otwarty, jest adresowane do wszystkich chętnych, zwłaszcza rodziców, młodzieży i nauczycieli. Zapraszamy do udziału 29.11.2023 r. o godz. 15:30 w siedzibie Biblioteki.

Wstęp wolny. Formularz zgłoszeniowy dla uczestników konferencji, którzy chcą otrzymać zaświadczenie o udziale dostępny jest tutaj.

„Cyberzagrożenia a psychika dzieci i młodzieży”

Program konferencji:

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek     9:00 - 19:00
sobota 9:00 - 14:00