Ułatwienia dostępu

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bielsku-Białej

Znak Herbowy - Wojewodztwo Sląskie

znak herbowy KOLOR NA BIALE TLO

Międzynarodowy Tydzień Książki Elektronicznej

W dniach 3-9 marca 2024 r. trwa Międzynarodowy Tydzień Książki Elektronicznej/Read on E-Book Week. Ideą tej akcji jest promocja i popularyzacja e-książki oraz e-czytelnictwa. Z tej okazji IBUK Libra, największa w Polsce czytelnia on-line, udostępnia 1395 nowych publikacji. Wśród wielu ciekawych tytułów znajduje się literatura faktu, literatura popularnonaukowa, wszelkiego rodzaju poradniki, literatura piękna, literatura kobieca, literatura dla dzieci i młodzieży oraz literatura dla dorosłych. 

Co najważniejsze, IBUK Libra to niepowtarzalna okazja korzystania z szerokiego wachlarza publikacji w dowolnym miejscu i czasie, 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, na dowolnym urządzeniu komputer, laptop, tablet, smartfon z dostępem do sieci.  

IBUK Libra to także doskonałe narzędzie pracy, wspomagające lekturę dodatkowymi możliwościami. Po zalogowaniu do półki myIBUK można dodawać własne notatki, tagować, zaznaczać i kopiować tekst, wygenerować bibliografię a nawet sprawdzać znaczenie pojęć i trudnych wyrazów wchodząc z poziomu czytanej książki w BAZĘ WIEDZY. Funkcja szybkiego podglądu pozwala błyskawicznie przejrzeć publikację i wyszukać potrzebną treść. A na koniec czytelnik może zobaczyć własne, autorskie kompendium, czyli książkę składającą się wyłącznie z zaznaczonych fragmentów wraz z przypiętymi tagami, notatkami i bibliografią.  

Serdecznie zapraszamy do e-lektury! 

IBUK Libra. Poradnik logowania i pomoc dla czytelnika

Tydzień_e-ksiażki_2024_lista_dostepnych_publikacji_do_17.03.2024.pdf

297

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek     9:00 - 19:00
sobota 9:00 - 14:00