Ułatwienia dostępu

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bielsku-Białej

Znak Herbowy - Wojewodztwo Sląskie

znak herbowy KOLOR NA BIALE TLO

VII Ogólnopolski Konkurs Wielka Liga Czytelników w roku szkolnym 2023/2024

wlc zgloszenia grafikaW imieniu Organizatorów zapraszamy do udziału w VII Ogólnopolskim Konkursie Wielka Liga Czytelników.

„Wielka Liga Czytelników” to projekt czytelniczy skierowany do uczniów klas 1-8 szkół podstawowych, który wpisuje się w realizację podstawy programowej oraz kierunków polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2023/2024.

Główne cele konkursu to promocja czytelnictwa, wzmacnianie wychowawczej roli rodziny, integracja międzypokoleniowa poprzez wspólne czytanie literatury oraz kształtowanie właściwych postaw społecznych poprzez promowanie postawy zdrowej rywalizacji i współpracy w grupie.

Po raz kolejny nasze Biblioteki pełnią funkcję koordynatorów powiatowych konkursu.

Zgłoszenia prosimy przesyłać do 30 listopada 2023 r. na adres mailowy koordynatora powiatu, w którym znajduje się państwa placówka:

miasto Bielsko-Biała: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. / Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

powiat bielski: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

powiat cieszyński: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

powiat żywiecki: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Regulamin: Regulamin – VII Ogólnopolski Konkurs Wielka Liga Czytelników (pdf; 206 KB)

Formularz zgłoszeniowy: Placówka oraz jej koordynator – szkoły podstawowe (docx; 27 KB)

Logowanie dla Koordynatorów i Uczestników: Panel logowania

Książki konkursowe:
Lista książek. Klasy 1-3 (pdf; 104 KB)
Lista książek. Klasy 4-6 (pdf; 106 KB)
Lista książek. Klasy 7-8 (pdf; 84 KB)

Strona internetowa projektu: https://www.wielkaliga.pl/

baner wlc 2022 2023

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek     9:00 - 19:00
sobota 9:00 - 14:00