Ułatwienia dostępu

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bielsku-Białej

Znak Herbowy - Wojewodztwo Sląskie

znak herbowy KOLOR NA BIALE TLO

Z naszej Półki #02

Zapraszamy do lektury! Tym razem: „Coś jest nie tak…”

Prewencja ryzyka samobójstw wśród dzieci i młodzieży : skąd mieliśmy wiedzieć? / Agata Rudnik. Warszawa : Difin, 2022.

Młode osoby, które podejmują próbę samobójczą, nie chcą zakończyć swojego życia, ale najczęściej sytuację, w której się znajdują. Co z tego wynika? Że dzieci, nastolatki bardzo chcą żyć, ale czasem nie potrafią sobie z tym życiem poradzić. Tu nasza, dorosłych rola, by do tego nie dopuścić.

Autorka książki korzystając ze swojego doświadczenia naukowego i klinicznego w formie dialogu z czytelnikiem, w przystępny sposób, podając praktyczne wskazówki, odpowiada na pytania: Dlaczego młode osoby popełniają samobójstwa? Jakie zachowania dzieci powinny nas martwić? Jak można pomóc? Kto może pomóc? Gdzie można szukać pomocy?

Książka wartościowa dla wszystkich – nie tylko rodziców, nauczycieli, pedagogów – bo każdy z nas ma w jakiś sposób kontakt z dziećmi i nastolatkami, a jej przeczytanie może otworzyć oczy na ich problemy i emocje.

Wspieranie odporności psychicznej młodych ludzi jest kluczowe dla ich radzenia sobie w dorosłym życiu. I jeszcze jedna wskazówka autorki:

Pogłębiaj swoją wiedzę, staraj się czytać jak najwięcej różnych artykułów, książek, które podnoszą Twoją wiedzę na temat dbania o zdrowie psychiczne (już samo czytanie sprawia, że podnosi się nasz wskaźnik satysfakcji z życia).

W naszej bibliotece znajdziecie wiele, wiele więcej publikacji do refleksji nad prezentowanymi zagadnieniami.

Oprac.: dr Jadwiga Picha

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek     9:00 - 19:00
sobota 9:00 - 14:00