Ułatwienia dostępu

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bielsku-Białej

Znak Herbowy - Wojewodztwo Sląskie

znak herbowy KOLOR NA BIALE TLO

Zapraszamy na konferencję "Od bibliotekarza do animatora kultury"

 

konferencja baner

 

Od bibliotekarza do animatora kultury:

Przewodnik, powiernik, niepoprawny marzyciel? 

30.03.2023 r. godz. 17:00 - 19:30

 

 

 

Konferencja online z okazji XXX-lecia istnienia Oddziału TNBSP w Bielsku-Białej

zapraszają:

Rada Oddziału TNBSP w Bielsku-Białej

oraz

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bielsku-Białej

PROGRAM:

 

1. Bibliotekarz szkolny - nauczyciel, tutor, coach i doradca zawodowy, czyli o tym, jak wiele się zmieści w jednym etacie DR MARCIN KARWOWSKI

Zadania nauczyciela bibliotekarza ewoluują w zastraszającym tempie. To nie tylko wypożyczalnie lektur i dystrybucja podręczników, to także ogromna rola wychowawcza, dbanie o rozwój kompetencji przyszłości, kształtowanie postaw kulturotwórczych, a nawet pierwsza pomoc psychologiczna. Jakie kompetencje są obecnie kluczowe na stanowisku nauczyciela bibliotekarza? Jak widzą jego rolę uczniowie i uczennice, jak rodzice, a jak inni nauczyciele i dyrekcja? No i jak się w tym wszystkim odnaleźć i nie zgubić przy okazji głównych celów i zadań biblioteki szkolnej?

 

 

2. Skrzydlate serce szkoły? WIOLETTA MATUSIAK

Dlaczego warto inwestować w rozwój pracowników i pracowniczek szkolnych bibliotek? Czy biblioteka szkolna może być "sercem szkoły" ? czyli kilka słów o sytuacji, wyzwaniach i potencjale bibliotekarek i bibliotekarzy pracujących w szkolnych bibliotekach na podstawie raportu : „Podcięte skrzydła". Pytanie, na które poszukiwałyśmy odpowiedzi przystępując do tego badania koncentrowało się wokół możliwości, jakie może stworzyć biblioteczna przestrzeń i bibliotekarz/bibliotekarka by przyczyniać się do rozwijania pasji i zainteresowań uczniów oraz wyrównywać ich szanse edukacyjne.

 

 

3. Katar czyta! Katarska Biblioteka Narodowa MARCIN WERLA

Poznaj świat książki i czytelnika w egzotycznym Katarze. Zobacz jakie nowoczesne rozwiązania, możliwości, dostępności i udogodnienia czekają w tamtejszej przestrzeni bibliotecznej. Jak promują czytelnictwo i wychowują młodego czytelnika. To wszystko i nie tylko na spotkaniu z Marcinem Werlą.

 

>>>>> REJESTRACJA <<<<<

 

 

prelegenci

 

 

 

 

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek     9:00 - 19:00
sobota 9:00 - 14:00