Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bielsku-Białej Śląskie.

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka
ul. Komorowicka 48
43-300 Bielsko-Biała

Tel./Fax: 33 812 69 51,
33 812 45 77
E-mail:
biblioteka@pbw.bielsko.pl
wypozyczalnia@pbw.bielsko.pl
audiowizualne@pbw.bielsko.pl
czytelnia@pbw.bielsko.pl
Godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek:900-1900
sobota:900-1400
Pracownia multimedialna:
poniedziałek, środa:1200-1900
wtorek, czwartek, piątek:900-1500
sobota:nieczynne
Filie PBW:
Cieszyn
Milówka
Skoczów
Żywiec

Zadaj pytanie bibliotekarzowi
Facebook - Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bielsku-Białej
YouTube - Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bielsku-Białej
logo ACADEMICA
Sponsorzy:
ANGA - Logo
Gabinet dentystyczny Sypień - Logo
ZygZak Karting
AQUA S.A.
befaszczot

Biuletyn Informacji Publicznej
e-mail autora strony
Klub Książki - LogoKlub Książki zaprasza

Wszystkich ceniących dobrą literaturę i dyskusję na jej temat zapraszamy po świątecznej przerwie na pierwsze w nowym roku spotkanie Klubu Książki. Jego tematem będzie książka Juliana Barnesa pt. „Zgiełk czasu”, uznana przez „Książki. Magazyn do Czytania” za najlepszą powieść 2017 r. Spotkanie odbędzie się 31 stycznia 2018 r. o godz. 1630 w naszej siedzibie w Bielsku-Białej przy ul. Komorowickiej 48 (sala 220). Wprowadzenie: Jarosław Hess.


Przed nami XIV spotkanie w ramach naszego Klubu Książki. Tematem listopadowej dyskusji będzie książka Katarzyny Górak-Sosnowskiej i Wojciecha Cegielskiego „Rozmowy o islamie”. Spotkanie odbędzie się 29 listopada 2017 r. o godz. 1630 w siedzibie Biblioteki w Bielsku-Białej przy ul. Komorowickiej 48 (sala 220). Wprowadzenie: Jarosław Hess. Więcej informacji na naszym profilu na Facebooku.


Zapraszamy na trzynaste, pierwsze po wakacyjnej przerwie, spotkanie w ramach naszego Klubu Książki. Tym razem tematem dyskusji będzie książka Katarzyny Tubylewicz pt. „Moraliści. Jak Szwedzi uczą się na błędach i inne historie”. Spotkanie odbędzie się 25 października 2017 r. o godz. 1630 w siedzibie biblioteki w Bielsku-Białej przy ul. Komorowickiej 48 (sala 220). Wprowadzenie: Jarosław Hess.


Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych na XII Spotkanie w ramach Klubu Książki, który działa przy Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Bielsku-Białej. Tematem dyskusji będzie reportaż Filipa Springera Miedzianka. Historia znikania.
Spotkanie odbędzie się 21 czerwca 2017 r. o godz. 1630 w siedzibie Biblioteki przy ul. Komorowickiej 48 (sala 220). Prowadzenie Jarosław Hess. Więcej informacji na naszym profilu na Facebooku


Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych na XI Spotkanie w ramach Klubu Książki, który działa przy Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Bielsku-Białej. Tematem dyskusji będzie książka Moniki Sznajderman Fałszerze pieprzu. Historia rodzinna.
Spotkanie odbędzie się 10 maja 2017 r. o godz. 1630 w siedzibie Biblioteki przy ul. Komorowickiej 48 (sala 220). Prowadzenie Jarosław Hess.


Klub Książki powstał przy Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Bielsku-Białej na początku 2016 r. Tematem pierwszego spotkania 3 lutego 2016 r. była „Uległość” Michela Houellebecqa. Wydarzenie to zostało dostrzeżone przez lokalne media (patrz artykuł w Dzienniku Zachodnim: Dyskusyjny Klub Książki w Bielsku-Białej zaczął od „Uległości”).

W pierwszym roku działalności w ramach Klubu Książki odbyło się dziewięć spotkań, podczas których dyskutowano – oprócz wspomnianej „Uległości” – o takich tytułach, jak „Białystok” Marcina Kąckiego, „Świat się chwieje” Grzegorza Sroczyńskiego, „Królestwo” Emmanuela Carrère’a, „Wrogowie Publiczni” Bernarda-Henri Lévy’ego i Michela Houellebecq’a, „Skoruń” Macieja Płazy, „Amerykaana” Chimamandy Ngozi Adichie, „Dzieci Norwegii” Macieja Czarneckiego i „Jak pokochać centra handlowe” Natalii Fiedorczuk. Spotkania odbywają się zwykle po południu w ostatnie środy miesiąca – od tej reguły dotychczas było niewiele odstępstw.

Spotkaniom Klubu Książki, które prowadzi filozof Jarosław Hess, od początku towarzyszy sympatyczna, „klubowa” atmosfera. Ich uczestnicy cenią sobie fakt, iż na kulturalnej mapie Bielska-Białej pojawiło się nowe miejsce, gdzie przy dobrej kawie można porozmawiać o ideach, literaturze i wybitnych pisarzach. Cenną wartością tych spotkań są także wprowadzenia autorstwa Jarosława Hessa, pełne oryginalnych spostrzeżeń, porównań i erudycji.

W tej wypróbowanej formule Klub Książki wchodzi w drugi rok działalności. Z tej okazji zapraszamy wszystkich pasjonatów dobrej książki na kolejne nasze spotkania. Informować o nich będziemy sukcesywnie na głównej stronie internetowej biblioteki: www.pbw.bielsko.pl

Wszystkie informacje o spotkaniach Klubu zamieszczamy również w miesięczniku Pełna Kultura. Osoby, które chcą być informowane o planowanych wydarzeniach bezpośrednio w formie newslettera, prosimy o kontakt mailowy na adres: wws@pbw.bielsko.pl

Jarosław Hess - filozof, redaktor, prezes Stowarzyszenia Uwaga Kultura, aktywny promotor i uczestnik inicjatyw społecznych i kulturalnych w Bielsku-Białej. Pomysłodawca i współtwórca Ośrodka Kreatywności Obywatelskiej, Teatru Tekstu, Kawiarni Filozoficznej i Klubu Książki.

Klub Książki - foto nr 1 Klub Książki - foto nr 2
Klub Książki - foto nr 3 Klub Książki - foto nr 4
zdjęcia: Maciej Chrobak

Elektroniczna Biblioteka Pedagogiczna
Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich

Wersja: qt3.pl v_0.4.3
2010-07-02[20170427]