Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bielsku-Białej Śląskie.

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka
ul. Komorowicka 48
43-300 Bielsko-Biała

Tel./Fax: 33 812 69 51,
33 812 45 77
E-mail:
biblioteka@pbw.bielsko.pl
wypozyczalnia@pbw.bielsko.pl
audiowizualne@pbw.bielsko.pl
czytelnia@pbw.bielsko.pl
Godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek:900-1900
sobota:900-1400
Pracownia multimedialna:
poniedziałek, środa:1200-1900
wtorek, czwartek, piątek:900-1500
sobota:nieczynne
Filie PBW:
Cieszyn
Milówka
Skoczów
Żywiec

Zadaj pytanie bibliotekarzowi
Facebook - Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bielsku-Białej
YouTube - Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bielsku-Białej
logo ACADEMICA
Sponsorzy:
ANGA - Logo
Gabinet dentystyczny Sypień - Logo
ZygZak Karting
AQUA S.A.
befaszczot

Biuletyn Informacji Publicznej
e-mail autora strony
Filmoteka szkolna 2013

Zapraszamy do przeczytania relacji z warsztatów metodycznych "Animacja poklatkowa - najprostszy film na świecie".


Filmoteka szkolna - animacja poklatkowa plakat 13.12.2016

Akcja – animacja!

Serdecznie zapraszamy nauczycieli i bibliotekarzy zainteresowanych edukacją filmową młodzieży, na nieodpłatne warsztaty metodyczne: „Animacja poklatkowa – najprostszy film na świecie”, organizowane w ramach programu Filmoteka Szkolna.
Termin: 13 grudnia br., godz. 1500-1800
Miejsce: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bielsku-Białej, ul. Komorowicka 48 (sala nr 220, I piętro).
Warsztaty poprowadzi Bartłomiej Tabak – z wykształcenia pedagog, z zamiłowania fotograf. Od dwóch lat tworzy grupę wideo przy bielskiej inicjatywie RedakcjaBB. Założyciel firmy Rude Cat Studio z Cieszyna, zajmującej się produkcją filmów i fotografii, głównie w branży reklamowej.
Zgłoszenia: tel. 33 812 45 77 (wew. 25), e-mail: audiowizualne@pbw.bielsko.pl


Zapraszamy do przeczytania relacji z ostanich zajęć w ramach Filmoteki szkolnej.


Filmoteka - afisz

Serdecznie zapraszamy nauczycieli języka polskiego i nauczycieli bibliotekarzy na nieodpłatne zajęcia filmowe z cyklu Filmoteka Szkolna. Akcja!, organizowane we współpracy z RODN „WOM” w Bielsku-Białej. Spotkanie odbędzie się 16 marca (środa) 2016 r. w godz. 1500-1700, w siedzibie RODN (ul. Legionów 24, sala 6).

W programie:

Uczestnicy otrzymają zaświadczenia o udziale w zajęciach oraz materiały edukacyjne. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zgłoszenia do 11 marca 2016 r. na adres: k.zemczak@poczta.onet.pl lub mkulesz@wombb.edu.pl


Zapraszamy do przeczytania relacji z warsztatów metodycznych "Kadr filmowy - o sposobach opowiadania obrazem".


Afisz: Kadr filmowy

Kolejne warsztaty z cyklu edukacji filmowej już wkrótce!

Serdecznie zapraszamy nauczycieli i bibliotekarzy na nieodpłatne warsztaty metodyczne: Kadr filmowy – o sposobach opowiadania obrazem. Zajęcia odbędą się 25 listopada br. w godz. 1500-1800, w budynku Biblioteki przy ul. Komorowickiej 48 (sala nr 220, I piętro).

Warsztaty poprowadzi dr Małgorzata Łuczyna – artystka zajmująca się fotografią, filmem, sztuką multimedialną. Od kilku lat pracuje w Pracowni Fotografii Instytutu Sztuki UŚ w Cieszynie, doktorat w zakresie sztuk filmowych i fotograficznych obroniła w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

W programie zajęć poruszane będą zagadnienia pracy z obrazem filmowym i fotograficznym, zarówno w zakresie interpretacji, jak i kreacji. Prowadząca omówi znaczenie kadru w kompozycji obrazu filmowego, sposoby budowania narracji za pomocą obrazu oraz interpretacji tekstu i przekładania go na język wizualny.

Spotkanie organizowane jest w ramach programu Filmoteka Szkolna przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Bielsku-Białej we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej. Uczestnicy otrzymają zaświadczenia i materiały dydaktyczne. Zachęcamy do udziału, a zainteresowane osoby prosimy o zgłoszenia: tel. 33 812 45 77 (wew. 25), e-mail: audiowizualne@pbw.bielsko.pl.


Zapraszamy do przeczytania relacji z warsztatów metodycznych "Dźwięk w filmie - zagadnienia praktyczne".


Filmoteka szkolna -  Afisz - Dźwięk w filmie

Serdecznie zapraszamy nauczycieli i bibliotekarzy zainteresowanych edukacją filmową na nieodpłatne warsztaty metodyczne: Dźwięk w filmie – zagadnienia praktyczne. Odbędą się one 23 kwietnia br. w godz. 1500-1800, w budynku Biblioteki przy ul. Komorowickiej 48 (sala nr 220, I piętro). Zajęcia poprowadzi Krzysztof Tusiewicz – operator filmowy, reżyser, fotografik, scenarzysta oraz pedagog. W programie następujące zagadnienia:

Warsztaty organizowane są w ramach programu Filmoteka Szkolna przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Bielsku-Białej we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej. Uczestnicy otrzymają zaświadczenia i materiały dydaktyczne. Zachęcamy do udziału, a zainteresowane osoby prosimy o zgłoszenia: tel. 33 812 45 77 (wew. 25), e-mail: audiowizualne@pbw.bielsko.pl.


Zapraszamy nauczycieli historii do udziału w nieodpłatnych warsztatach metodycznych, organizowanych przez Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej we współpracy z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Bielsku-Białej. Temat warsztatów: Rola filmu jako narzędzia do realizacji wymagań podstawy programowej na lekcjach historii. Zajęcia odbędą się 11 grudnia 2014 r., w godz. 1500-1730, w budynku Ośrodka przy ul. Legionów 24 (sala 4). Uczestnicy otrzymają zaświadczenia i materiały dydaktyczne. Zgłoszenia przyjmowane są do 10.12.2014 r. lub do wyczerpania miejsc, elektronicznie na adres: urukasz@wombb.edu.pl.


Nowy rok szkolny z Filmoteką
Wraz z początkiem roku szkolnego po raz kolejny ruszyła także szeroka oferta Filmoteki Szkolnej, skierowana do nauczycieli i ich uczniów, zainteresowanych tematyką filmową. Zachęcamy do zajrzenia na stronę programu (www.filmotekaszkolna.pl), gdzie znaleźć można wszelkie informacje na temat organizowanych projektów edukacyjnych, kursów internetowych, konkursów i festiwali, a także mnóstwo inspiracji, wskazówek i scenariuszy zajęć z zakresu edukacji filmowej.


Zapraszamy do przeczytania relacji z drugiej edycji warsztatów metodycznych, organizowanych w ramach projektu Filmoteka Szkolna. Akcja!


Zapraszamy nauczycieli języka polskiego szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów do udziału w drugiej edycji nieodpłatnych warsztatów metodycznych, organizowanych w ramach projektu Filmoteka Szkolna. Akcja! Projekt ten realizowany jest przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Bielsku-Białej i Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej. Warsztaty odbędą się 28 kwietnia 2014 r. (poniedziałek) o godz. 1500 27 maja 2014 r. (wtorek) o godz. 1500, w budynku RODN „WOM” przy ul. Legionów 24 (sala nr 12). Temat warsztatów: Rola filmu we współczesnej edukacji polonistycznej. Szkolne techniki pracy z adaptacją filmową. Warsztaty obejmują 3 godziny zajęć dydaktycznych. Uczestnicy otrzymają zaświadczenia oraz materiały edukacyjne.
Zgłoszenia na warsztaty przyjmuje Maria Kulesz, konsultant języka polskiego RODN „WOM”, e-mail: mkulesz@wombb.edu.pl, tel. 33 812 37 15.


25. Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Filmie
Już w kwietniu br. odbędzie się pierwszy etap filmowego konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy będą musieli wykazać się szczegółową wiedzą z zakresu kinematografii europejskiej oraz polskiej. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy, aby spróbowali swoich sił i zawalczyli o cenne nagrody - m.in. indeksy na filmoznawstwo w Instytucie Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie Filmoteki Szkolnej.


Wirtualny Festiwal Filmoteki Szkolnej już 15 stycznia!
Wszystkich uczniów, których pasją jest kino serdecznie zachęcamy do udziału w wirtualnej imprezie pełnej filmowych niespodzianek, doskonałej zabawy oraz zadań i quizów z nagrodami! Więcej informacji na stronie Filmoteki.


Uwaga – konkurs!
Do 15 stycznia 2014 roku uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mogą zgłaszać swoje prace na Konkursy Filmoteki Szkolnej! Szczegóły na stronie Filmoteki.


Zapraszamy do przeczytania relacji z warsztatów pt. "Filmoteka Szkolna – zaczynamy!".


Filmoteka Szkolna – zaczynamy!

Filmoteka szkolna 2013

Serdecznie zapraszamy nauczycieli i bibliotekarzy na pierwsze, bezpłatne warsztaty metodyczne, poświęcone edukacji filmowej i pracy z projektem Filmoteka Szkolna. Akcja! Odbędą się one 15 listopada w godz. 1500-1700, w budynku RODN „WOM” przy ul. Legionów 24 (sala nr 4), a poprowadzi je Ewa Klonowska, lider Filmoteki Szkolnej z terenu województwa śląskiego. Przedstawi ona program Filmoteki i omówi metody pracy z filmem na przykładzie animacji pt. „Fotel”. Spotkanie organizowane jest we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej. Uczestnicy otrzymają zaświadczenia, potwierdzające uczestnictwo w warsztatach. Zachęcamy do udziału, a zainteresowane osoby prosimy o zgłoszenie uczestnictwa. Do zobaczenia!
Zgłoszenia przyjmuje: Maria Kulesz (konsultant RODN „WOM”, pok. 216), mkulesz@wombb.edu.pl, tel. 33 812 37 15 w. 114.


Z przyjemnością informujemy, że Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bielsku-Białej nawiązała współpracę z Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Polskim Instytutem Sztuki Filmowej i została regionalnym koordynatorem programu edukacyjnego Filmoteka Szkolna. Program ten realizowany będzie przy współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej. Postaramy się jak najlepiej wspierać nauczycieli w prowadzonej przez nich edukacji filmowej, organizując warsztaty metodyczne z tego zakresu, koordynując wymianę doświadczeń i dobrych praktyk oraz rozpowszechniając informacje na temat programu. Zachęcamy do śledzenia wiadomości, jakie zamieszczane będą na stronie Biblioteki w zakładce Filmoteka Szkolna oraz na stronie Ośrodka. Dodatkowe informacje uzyskać można w Wydziale Zbiorów Audiowizualnych lub pod adresem e-mail: audiowizualne@pbw.bielsko.pl. Zapraszamy do współpracy!



Elektroniczna Biblioteka Pedagogiczna
Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich

Wersja: qt3.pl v_0.4.3
2010-07-02[20170427]