Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bielsku-Białej

Klub ksiazki niebieski m

 

Harmonogram spotkań:

30 września - Stramer Mikołaj Łoziński

28 października - Klimat to my Jonathan Safran Foer

 

 

Klub Książki powstał przy Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Bielsku-Białej na początku 2016 r. Tematem pierwszego spotkania 3 lutego 2016 r. była „Uległość” Michela Houellebecqa. Wydarzenie to zostało dostrzeżone przez lokalne media (patrz artykuł w Dzienniku Zachodnim: Dyskusyjny Klub Książki w Bielsku-Białej zaczął od „Uległości”).

W pierwszym roku działalności w ramach Klubu Książki odbyło się dziewięć spotkań, podczas których dyskutowano – oprócz wspomnianej „Uległości” – o takich tytułach, jak „Białystok” Marcina Kąckiego, „Świat się chwieje” Grzegorza Sroczyńskiego, „Królestwo” Emmanuela Carrère’a, „Wrogowie Publiczni” Bernarda-Henri Lévy’ego i Michela Houellebecq’a, „Skoruń” Macieja Płazy, „Amerykaana” Chimamandy Ngozi Adichie, „Dzieci Norwegii” Macieja Czarneckiego i „Jak pokochać centra handlowe” Natalii Fiedorczuk. Spotkania odbywają się zwykle po południu w ostatnie środy miesiąca – od tej reguły dotychczas było niewiele odstępstw.

Spotkaniom Klubu Książki, które prowadzi filozof Jarosław Hess, od początku towarzyszy sympatyczna, „klubowa” atmosfera. Ich uczestnicy cenią sobie fakt, iż na kulturalnej mapie Bielska-Białej pojawiło się nowe miejsce, gdzie przy dobrej kawie można porozmawiać o ideach, literaturze i wybitnych pisarzach. Cenną wartością tych spotkań są także wprowadzenia autorstwa Jarosława Hessa, pełne oryginalnych spostrzeżeń, porównań i erudycji.

Zapraszamy wszystkich pasjonatów dobrej książki na kolejne nasze spotkania. Informować o nich będziemy sukcesywnie na głównej stronie internetowej biblioteki: www.pbw.bielsko.pl

Wszystkie informacje o spotkaniach Klubu zamieszczamy również w miesięczniku Pełna Kultura. Osoby, które chcą być informowane o planowanych wydarzeniach bezpośrednio w formie newslettera, prosimy o kontakt mailowy na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jarosław Hess - filozof, redaktor, prezes Stowarzyszenia Uwaga Kultura, aktywny promotor i uczestnik inicjatyw społecznych i kulturalnych w Bielsku-Białej. Pomysłodawca i współtwórca Ośrodka Kreatywności Obywatelskiej, Teatru Tekstu, Kawiarni Filozoficznej i Klubu Książki.

wolne_lektury
sbc
eboopoint logo3.1d7cd068361890fc8a78522b4c7a62eb
ibuk2

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka
ul. Komorowicka 48
43-300 Bielsko-Biała

Tel./Fax:  33 812 69 51,
   33 812 45 77

logo slaskie biale rgb

Jednostka Oświatowa Samorządu Województwa Śląskiego

  Godziny otwarcia:
 poniedziałek - piątek  9:00 - 19:00
 sobota  9:00 - 14:00
 

Zapytaj bibliotekarza

 
Pracownia multimedialna:
poniedziałek, środa:  nieczynne
wtorek-piątek:  nieczynne
sobota:  nieczynne
© 2021 Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bielsku-Białej

bip logo