Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bielsku-Białej

Aktualności Bielsko

Czy znasz już IBUKA Librę? Czy wiesz jakie to proste, aby mieć dostęp do dziesiątek, a nawet setek e-książek z dowolnego miejsca na ziemi, w wybranym przez Ciebie czasie, za darmo? IBUK Libra to nie tylko e-czytelnia PWN. To zaawansowane narzędzie do pracy z tekstem, gdzie możesz robić notatki, czy tworzyć cytowania do pracy semestralnej, bądź dyplomowej.

Z okazji  Międzynarodowego Tygodnia E-Książki, który w tym roku przypada w dniach 1-7 marca przypominamy, że nasza biblioteka ma wykupiony dostęp dla czytelników do platformy IBUK Libra. Wystarczy przyjść i poprosić o kod dostępu przy ladzie wypozyczalni :-), do czego gorąco zachęcamy. Platforma udostępnia zasób e-książek, które możecie czytać bez ograniczeń czasowych i geograficznych, bez kar za nieterminowy zwrot, wreszcie bez potrzeby pobierania aplikacji. Wystarczy urządzenie obsługujące HTML5.

Obchodzony w pierwszym tygodniu marca po raz kolejny Międzynarodowy Tydzień E-książki stał się doskonała okazją do opracowania nowych funkcji na platformie IBUKA. Są nimi, cytowanie prac oraz tworzenie projektów w MyIBUK.

Jeśli korzystasz już z IBUKA Libry i znasz to narzędzie, to mogą Cię zaskoczyć nowe funkcje. Dokładną instrukcję jak z nich korzystać znajdziesz TUTAJ.

Korzystając z okazji przypominamy o dostępnych filmikach instruktażowych:

Baner Międzynarodowy tydzień e książki 1200x220 0220 A v3Nowe_funkcje_IBUKA_Libry.pdf

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka
ul. Komorowicka 48
43-300 Bielsko-Biała

Tel./Fax:  33 812 69 51,
   33 812 45 77

logo slaskie biale rgb

Jednostka Oświatowa Samorządu Województwa Śląskiego

Zapytaj bibliotekarza
 
Godziny otwarcia:
poniedziałek:  1200-1900
wtorek-piątek:  800-1700
sobota: nieczynne
Pracownia multimedialna:
poniedziałek, środa:  nieczynne
wtorek-piątek:  nieczynne
sobota:  nieczynne
© 2020 Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bielsku-Białej

bip logo