Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bielsku-Białej

Aktualności Bielsko

wyjątkowe nagrania specjalnie dla czytelników pedagogicznej biblioteki wojewódzkiej w Bielsku Białej

 

 

Z okazji Tygodnia Bibliotek mamy dla naszych użytkowników wspaniałą niespodziankę. Zapraszamy na spotkanie online z wybitną autorką ponad 40 książek dla dzieci i młodzieży Renatą Piatkowską oraz Malwiną Kożurno, lektorem w roli moderatora. Panie specjalnie dla naszej biblioteki nagrały dwa filmy, w których poruszają bardzo ważne tematy – oczywiście w oparciu o literaturę autorki.

Pierwsze spotkanie przybliża z bogatego dorobku pani Renaty Piątkowskiej książki dotyczące inności, odrzucenia, wyśmiewania, braku akceptacji w grupie rówieśniczej – niestety bardzo aktualny temat. Autorka na przykładzie m.in. książek „Przygoda ma kolor niebieski” czy „Twardy orzech do zgryzienia” mówi o dziecięcych problemach i kłopotach – czasami bardzo banalnych, czasami trudnych, jednak bardzo ważnych z punktu widzenia osoby, której dotykają.

  

 

Drugi film jest poświęcony naszym braciom mniejszym – zwierzęta dają nam wsparcie ale i też wymagają troski i opieki. Tutaj autorka za przykład daje nam takie książki jak: „Najwierniejsi przyjaciele”, przepiękne opowiadania o psach w przeróżnych odsłonach oraz „Zbój”, opowiadanie o koniach ale i także inne pozycje.

 

 

Autorka przybliża nam treść a pani Malwina Kożurno czyta fragmenty książek. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia tych wyjątkowych nagrań, które znajdziecie tylko u nas i które są dedykowane naszym czytelnikom.

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka
ul. Komorowicka 48
43-300 Bielsko-Biała

Tel./Fax:  33 812 69 51,
   33 812 45 77

logo slaskie biale rgb

Jednostka Oświatowa Samorządu Województwa Śląskiego

Zapytaj bibliotekarza
 
Godziny otwarcia:
poniedziałek:  1200-1900
wtorek-piątek:  800-1700
sobota: nieczynne
Pracownia multimedialna:
poniedziałek, środa:  nieczynne
wtorek-piątek:  nieczynne
sobota:  nieczynne
© 2020 Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bielsku-Białej

bip logo