Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bielsku-Białej Śląskie.

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka
ul. Komorowicka 48
43-300 Bielsko-Biała

Tel./Fax: 33 812 69 51,
33 812 45 77
E-mail:
biblioteka@pbw.bielsko.pl
wypozyczalnia@pbw.bielsko.pl
audiowizualne@pbw.bielsko.pl
czytelnia@pbw.bielsko.pl
Godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek:900-1900
sobota:900-1400
Pracownia multimedialna:
poniedziałek-wtorek:1200-1900
środa-piątek:900-1500
sobota:nieczynne
Filie PBW:
Cieszyn
Milówka
Skoczów
Żywiec

Zadaj pytanie bibliotekarzowi
Facebook - Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bielsku-Białej
YouTube - Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bielsku-Białej
logo ACADEMICA
Sponsorzy:
ZygZak Karting - Logo
AQUA S.A.
befaszczot

Biuletyn Informacji Publicznej
e-mail autora strony

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka
Filia w Cieszynie


Godziny otwarcia:
pn. - pt.:1000 - 1700
sobota:900 - 1300
(tylko wypożyczalnia)
Adres:ul. Stalmacha 14
43-400 Cieszyn
Tel.:33 852 10 73
e-mail:filia_cieszyn@pbw.bielsko.pl
Kierownik:mgr Agata Chromik

UWAGA!

W związku z pracami technicznymi w dniach 22 – 26.03.2018 r. (czwartek – poniedziałek) występować będą trudności w dostępie do poczty elektronicznej oraz naszych stron internetowych (pbw.bielsko.pl, opac.pbw.bielsko.pl). W przypadku spraw pilnych prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 33 852 10 73.

Za utrudnienia przepraszamy.

Tutaj znajdziesz materiały edukacyjne filli w Cieszynie.

Tutaj znajdziesz galerie filli w Cieszynie.


zdjecie - Ferie w Cieszynie.
zdjęcia: Agata Chromik

W czasie zimowych ferii nasza placówka nie miała ferii, wręcz przeciwnie trochę się działo. Na przedstawioną ofertę zajęć odpowiedziało Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Powiatowy w Cieszynie. Odwiedziły nas cztery grupy podopiecznych świetlic cieszyńskiego TPD, uczestnicy półkolonii zimowych. Młodzi ludzie poznali historię Śląska Cieszyńskiego, spotkali się z japońskim papierowym teatrem Kamishibai, mieli też okazję stworzyć własną książkę w formie lapbooka. Wszystkie spotkania przebiegły w gorącej, bardzo twórczej atmosferze i może za rok uda się to powtórzyć – już zapraszamy.


zdjecie - „Zimowy czas” wystawa prac plastycznych dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dzięgielowie.
zdjęcia: Agata Chromik

„Zimowy czas” to tytuł naszej nowej wystawy, na którą gorąco zapraszamy. Tym razem prezentujemy sporą dawkę twórczości plastycznej dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dzięgielowie, które pokazały swoje spojrzenie na zimę. Mamy tu trochę bałwanów, zimową pełnię księżyca, dzikie zwierzęta i miasto zimą, a wszystko wykonane różnymi technikami. Prace powstały pod okiem plastyka, Pani Urszuli Łamacz. Wystawę można oglądać do 15 marca 2018 r. w wypożyczalni biblioteki w godzinach pracy placówki. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy.


zdjecie - Międzyszkolne Popołudnia Literackie - Cieszyn'.
zdjęcia: Agata Chromik

W środę 24 stycznia odbyło się w naszej czytelni inauguracyjne spotkanie w ramach „Międzyszkolnych Popołudni Literackich”. To nowa inicjatywa skierowana do młodzieży, mająca na celu popularyzację czytelnictwa. Proponowana przez nas forma jest wynikiem współpracy nauczycieli bibliotekarzy cieszyńskich szkół ponadgimnazjalnych z biblioteką pedagogiczną, zaś inspiracją tego przedsięwzięcia były działające od lat Dyskusyjne Kluby Książki (DKK). Należy dodać, że nazwę tej nowej inicjatywy zawdzięczamy jednej z uczestniczek spotkania, Paulinie.
Przyjęliśmy, że naszym „Popołudniom” będzie przyświecał wybrany temat, motyw, w obrębie, którego uczestnicy mogą prezentować i polecać przeczytane przez siebie książki. Tym razem, każdy z przybyłych, również bibliotekarze, przedstawili książkę, która szczególnie poruszyła ich w ostatnim czasie.
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele trzech cieszyńskich szkół, tj. Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Ewangelickiego, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych oraz Zespołu Szkół Technicznych wraz z nauczycielami bibliotekarzami paniami Katarzyną Piwochą, Agatą Mitręgą i Joanną Wojnar. Dodatkowo zaszczyciła nas swoją obecnością pani Joanna Wucka-Biały, kierownik Wypożyczalni dla dorosłych i Czytelni Biblioteki Miejskiej w Cieszynie, która w swojej placówce prowadzi DKK. „Popołudnie” upłynęło w sympatycznej atmosferze, ale przy rozmowach o książkach, chyba nie może być inaczej i zgodnie z umową prezentujemy tytuły książek, bohaterek tego spotkania:

Komornik Michał Gołkowski
Po trochu Weronika Gogola
Dziewczyna z Brooklynu Guillaume Musso
Charlie ; również w oryginale The Perks of Being a Wallflower Stephen Chbosky
Jak zawsze Zygmunt Miłoszewski
Dziewczyna z pociągu Paula Hawkins
Bóg nigdy nie mruga. 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu Regina Brett
I nie było już nikogo Agatha Christie
Złodziejka książek Markus Zusak
Fakap, czyli moja przygoda z korpoświatem Dan Lyons
Stary Noe Zuzanna Orlińska

Nauczycieli bibliotekarzy wraz ze swoimi czytelnikami ze szkół podstawowych i gimnazjów zapraszamy do wzięcia udziału w IV Regionalnym konkursie bibliotecznym: „Wielki powrót Ondraszka czyli nowe, przedziwne historie o beskidzkim zbójniku w XXI wieku”. Szczegóły konkursu w regulaminie.


Nauczycieli bibliotekarzy ze szkół podstawowych i gimnazjów powiatu cieszyńskiego zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na scenariusz zajęć dotyczących edukacji regionalnej „Śląsk Cieszyński w opowieściach ludowych”. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami konkursu.


POLECAMY

SZCZEGÓŁY.


[Archiwum ogłoszeń i aktualności filii w Cieszynie]


enlargEducation
Elektroniczna Biblioteka Pedagogiczna
Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich

Wersja: qt3.pl v_0.4.3
2010-07-02[20170427]